Hledat

Nová správní rada společnosti Schöck

BIL_NEWS_Bucher_16z9_FHD.jpg
Mike Bucher se stává předsedou správní rady Schöck AG

Baden-Baden, březen 2020 – 16. dubna 2020 převezme Mike Bucher funkci předsedy správní rady akciové společnosti Schöck AG a současně i funkci předsedajícího jednatele společnosti Schöck Bauteile GmbH. 

Mike Bucher (41) působil od roku 2018 jako generální ředitel rakouské společnosti Wienerberger Österreich GmbH. Předtím vykonával různé vedoucí funkce ve stavebním průmyslu, např. u společností Prefa Aluminiumprodukte a Geze. Má zhruba 20 let mezinárodních manažerských zkušeností u výrobců stavebních komponentů zaměřených na inovace, rozvoj podnikání a digitalizaci.

Bucher přebírá jako předseda správní rady celkovou zodpovědnost za mezinárodní skupinu Schöck společně s oběma dosavadními kolegy ze správní rady, kterými jsou Dr. Harald Braasch (technický ředitel) a Thomas Stürzl (obchodní ředitel). Jako CEO se Mike Bucher zaměří na strategickou orientaci celé skupiny a na oblast distribuce v Německu i v zahraničí včetně marketingu.

„Schöck je díky svým klíčovým kompetencím v oblasti nosných prvků pro přerušení tepelných mostů a kročejové izolace, jakož i v nově se rozvíjejícím segmentu fasádních systémů obzvláště zajímavou společností stavebního průmyslu. Produkty tohoto specializovaného výrobce jsou zárukou energetické účinnosti a moderní výstavby. Díky založení divize Digitalizace v loňském roce a jejím novým řešením byla navíc již připravena půda pro budoucí podnikový rozvoj. Jsem rád, že mohu přispět svými zkušenostmi a dále rozvíjet strategické zaměření společnosti Schöck. V popředí přitom i nadále zůstává snaha nabízet našim zákazníkům a partnerům přidanou hodnotu v celém hodnotovém řetězci", zdůrazňuje Mike Bucher.

Alfons Hörmann působil ve funkci předsedy správní rady akciové společnosti Schöck AG od roku 2017. Předtím byl od roku 1999 členem dozorčí rady společnosti Schöck a od roku 2003 jejím předsedou. Během své dlouholeté činnosti pro tento rodinný podnik se úspěšně a s velkým osobním nasazením podílel na rozvíjení odkazu zakladatele společnosti, pana Eberharda Schöcka. V uplynulém obchodním roce 2019 dosáhla skupina Schöck obratu 202 milionů eur a překročila hranici 1 000 zaměstnanců.

Downloads
Mike Bucher se stává předsedou správní rady Schöck AG
docx, 13,73 KB
Foto 72 dpi
jpg, 150,04 KB
Foto 300 dpi
jpg, 727,98 KB