Hledat
Schöck Tronsole® modèle Q - Isolation contre les bruits d'impact entre un escalier en colimaçon et le mur

Schöck Tronsole® typ Q

Schöck Tronsole® typ Q je nosný prvek pro izolaci proti kročejovému zvuku určený k napojení točitých schodišťových ramen na schodišťovou stěnu. Díky malým rozměrům a praktickému tvaru lze prvky Schöck Tronsole® typ Q snadno zabudovat do točitého ramene. Je vhodný i k zabudování do prefabrikátu.

více
Výhody
  • Technické schválení stavebně-technickým institutem DIBt č. Z-15.7-311, kterým tento prvek splňuje schvalovací požadavky pro smykové trny.
  • Elastomerové ložisko Schöck Elodur® zaručuje vynikající ochranu proti kročejovému zvuku.
  • Snížení hladiny akustického tlaku kročejového zvuku dle DIN 7396: DLn,w* ≥ 30 dB
  • Otočný nosný prvek se zajištěním správné polohy pomocí pojišťovacího péra. Lze jej přizpůsobit sklonu ramene (a tím i jeho výztuži) a snadno zabudovat.
  • Závěsná smyčka z betonářské výztuže je integrována v náležité poloze na pouzdru nosného profilu – pro bezpečnější zabudování.
  • Větší rozsah použití – prvek lze užít pro spáry tloušťky až 100 mm.
  • Vhodný také pro tloušťku desky schodišťového ramene 120 mm.
  • Protipožární příslušenství k přiobjednání – pro zařazení do třídy požární odolnosti R 90, pokud tloušťka spáry mezi stěnou a ramenem nepřekračuje 65 mm.
Schodišťové systémy ochrany proti kročejovému zvuku
Videa Schöck Tronsole®
Poslechněte si ten rozdíl
Srovnání provedení akustického přerušení

Zkušební postup ke stanovení akusticky-izolačního účinku prvků pro izolaci proti kročejovému zvuku u monolitických schodišťových konstrukcí je popsán v normě DIN 7396 "Stavebně-akustické zkoušky – zkušební metodika pro zjištění účinků prvků pro akustické přerušení monolitických schodišť" ("Bauakustische Prüfung – Prüfverfahren zur akustischen Kennzeichnung von Entkopplungselementen für Massivtreppen"), číslo 06-2016. Všechny typy prvků Schöck Tronsole® byly testovány dle této nové metodiky.

Schöck Elodur®
BIL_TR_PRO_Schöck-Elodur-Elastomerlager-getrennt_16z9_FHD.jpg

Schöck Elodur® je nejnovější generace elastomerových ložisek a velmi podstatná součást prvků Schöck Tronsole®. Díky zdokonalené receptuře a novému tvaru bylo dosaženo dalšího zlepšení zvukově-izolačního účinku systému Schöck Tronsole®. Ve srovnání s produkty ostatních výrobců dosahuje nový systém Schöck Tronsole® zhruba o 10 dB vyššího útlumu kročejového zvuku. To odpovídá snížení subjektivně vnímané hlasitosti zvuku přibližně na polovinu.

Downloads Schöck Tronsole® typ Q
Technické informace
Technické informace Schöck Tronsole® typ Q
pdf, 9,43 MB (24.06.2020)
Montážní návody
Montážní návod Schöck Tronsole® typ Q
pdf, 8,67 MB (24.06.2020)
Anwendungstechnik.jpg
Máte jakékoliv dotazy či potřebujete individuální poradenství?

Technické poradenství

Telefon: +420 553 788 308

Fax: +420 553 788 308

E-mail: wittek@wittek.cz