Hledat

Slavnostní otevření muzea Schöck u příležitosti firemního jubilea

SchoeckMuseum_470x265px_rgb_72
DSC_2737_2_470x265px_rgb_72
Themenstation_470x265px_rgb_72
Zeitstrahl_470x265px_rgb_72
V hlavním sídle výrobce stavebních systémů Schöck v jihoněmeckém Baden-Badenu proběhlo 14. června 2012 otevření nového muzea věnovaného 50leté historii společnosti. Podnik tak uctil životní dílo svého zakladatele, Eberharda Schöcka, a jeho ženy Sabine.

Slavnostnímu aktu byli přítomni četní zástupci politického a hospodářského života, členové dozorčí rady akciové společnosti Schöck, bývalí zaměstnanci, zástupci Nadace Eberharda Schöcka, přátelé rodiny a obchodní partneři.

Primátor Wolfgang Gerstner vyzdvihl úlohu a angažovanost společnosti v regionu a za jeho hranicemi. Wolfgang Grenke, viceprezident Obchodní a průmyslové komory Karlsruhe, ocenil úspěšnou životní cestu zakladatele společnosti jako průkopníka na poli tepelné techniky a předal mu pamětní listinu. Eberhard Schöck se s návštěvníky podělil o zajímavé zážitky z počátečních let a přiblížil jim, jak se z jeho motivace a nápadů na racionalizaci provádění staveb postupně zrodily první úspěšné produkty. Jeho manželka poté shrnula půlstoletí trvání podniku do vtipných a výstižných veršů.

Pod heslem „50 let společnosti Schöck – 50 let inovace" se nyní návštěvníci mohou na ploše 120 m2 seznámit u sedmi multimediálních stanic s dynamickou historií společnosti a její filozofií. Cesta časem začíná v první polovině šedesátách let minulého století. Scéna znázorňující Eberharda Schöcka a zaměstnance jeho stavební čety směruje pohledy návštěvníků na časovou osu, která přehledně zobrazuje vývoj výrobků a společnosti. Původní pokladní kniha na začátku této osy spolu s dalšími historickými předměty přenáší návštěvníka do minulosti. Četné výstavní exponáty umístěné podél osy názorně dokumentují spolu s čísly, daty a fakty rozvoj podniku. U jednotlivých multimediálních stanic je k dispozici obrazový a poslechový materiál spolu se vzorky výrobků.

Návrh a realizace muzea je společným dílem skupiny Gestaltergruppe Raumeinsichten, společnosti Guttmann und Grau z Karlsruhe a interního projektového týmu společnosti Schöck. Práce na tomto projektu byla zahájena již v srpnu 2009 při setkání bývalých zaměstnanců, kteří stáli u zrodu podniku. Vstup do muzea je bezplatný. Po dokončení přestavby uvnitř budovy bude muzeum volně přístupné všem firemním návštěvníkům a předem ohlášeným skupinám.