Hledat

50 let společnosti Schöck 50 let inovace

News_50_Jahre_Schoeck_CZ_SI_470x260px_RGB_72
„Člověk nikdy nesmí ustrnout na místě“ – toto heslo zakladatele společnosti, stavebního inženýra Eberharda Schöcka, je základem úspěšné historie podniku, která začala před 50 lety.

V dubnu 1962 byla založena stavební četa Schöck, která působila na jihozápadě Německa. Na podkladě takto získaných praktických zkušeností vyvíjel její mladý zakladatel v následujících letech inovativní stavební prvky a budoval moderní průmyslový podnik. Jeho vynálezy přispívaly k racionalizaci stavebních prací a zvyšování kvality staveb.

Jednalo se především o prvek Schöck Isokorb®, který byl v roce 1983 převratnou novinkou v dosavadním způsobu stavění a dodnes představuje nejlepší řešení termicky přerušeného přechodu mezi balkónem a budovou. Tato úspěšná firemní tradice nás zavazuje pokračovat v odkazu Eberharda Schöcka a neustále vyvíjet moderní výrobky pro zateplení, akustickou izolaci a speciální výztuže u novostaveb i sanací; s cílem nabízet našim zákazníkům na celém světě vždy optimální stavební řešení. Od poloviny tohoto roku se budou moci naši návštěvníci seznámit s dějinami podniku v novém muzeu společnosti Schöck.